Auto poškodené pri živelnej udalosti: Pomôže pripoistenie živlu

Povodne, záplavy, silný vietor, ťarcha snehu či iné živelné udalosti sa nevyhýbajú ani vodičom na Slovensku. Ak chcete, aby vám poisťovňa preplatila škody, ktoré na vašom aute napácha živel, existuje jednoduché riešenie. Je ním správne zvolené doplnkové poistenie k PZP.

Chráňte svoje auto pred živlami pomocou pripoistenia

Zákonné poistenie možno rozšíriť o rôzne doplnkové poistenia. Jedným z nich je aj pripoistenie živlu, ktoré sa vzťahuje na poškodenie alebo zničenie auta pri živelnej udalosti Takéto poškodenia sú naozaj časté v každom ročnom období. Preto sa odporúča každému vodičovi, aby svoje auto chránil pred živlami prostredníctvom poistenia.

Nezabudnite na to, že každá poisťovňa nastavuje podmienky pripoistenia živlu podľa svojich vlastných pravidiel. Pri výbere ponuky si preto všímajte výšku spoluúčasti, výluky z poistného plnenia, rozsah poistného krytia a tiež poistné limity. Všetky tieto informácie nájdete na jednom mieste, a to vo všeobecných poistných podmienkach.

Toto doplnkové poistenie môže kryť aj škody od hlodavcov

Voľne žijúce hlodavce sú síce malé zvieratá, no vedia napáchať veľké škody. Ak vám do auta nanosia trus, či prehryznú textíliu na sedadlách, asi vás to nepoteší, no ani finančne nezruinuje. Ale stať sa môže aj to, že sa dostanú do priestoru motora prípadne do inej časti auta, kde sa nachádzajú káble a jeden z nich prehryzú. Vtedy môže prísť ku skratu a v tom najhoršom prípade až k požiaru. Po niečom takom netúži žiadny vodič, ale ak by sa vám niečo také predsa len stalo, môže vám pomôcť práve pripoistenie živlu. Niektoré poisťovne majú v rozsahu tohto doplnkového poistenia zahrnuté aj škody od hlodavcov. Ak bývate v oblasti, v ktorej majú voľne žijúce hlodavce ľahký prístup k vášmu vozidlu, zvážte krytie aj tohto rizika.

2011 - 2024 © poistenie-motorovych-vozidiel.sk