Kalkulačka havarijného poistenia

Havarijné poistenie online v spolupráci s Netfinancie

Ani oni sa nevyhli autonehode!

  • V septembri 1992 dostalo služobné BMW, v ktorom sa viezol predseda FZ Alexander Dubček šmyk. A. Dubček na následky zlomenín bedrových stavcov a poškodenia chrbtice zomrel.
  • V novembri 1993 služobný automobil štátneho tajomníka Ministerstva kultúry SR vo veľkej rýchlosti narazil do odstaveného kamióna. Roman Zelenay sedel nepripútaný na zadnom sedadle. Pri vymrštení z auta sa smrteľne zranil.
  • Vo februári 1994 dvaja čelní predstavitelia Demokratickej strany Anton Ďuriš a Vladimír Čech cestovali do Banskej Bystrice. Ich automobil prešiel do protismeru a narazil do protiidúceho autobusu. Obaja politici boli na mieste mŕtvi.
  • V januári 1995 bol pri autonehode zabitý riaditeľ Slovenského inštitútu medzinárodných štúdií pri MZV SR Sveťo Bombík, keď do ľavého boku jeho služobného automobilu narazil iný vodič.
  • V septembri 1996 narazil autom do stĺpa v plote vtedy len 16-ročný syn primátora Žiliny a predsedu SNS Jána Slotu. Vodičovi sa nič nestalo, no auto bolo úplne zničené.
  • V októbri 1997 vtedajší člen výkonného výboru FNM za SNS, Peter Polónyi narazil so svojim Mitsubishi GT do protiidúcej Škody 120. V škodovke zomreli tri osoby.
  • Vo februári 1998 poslanec NR SR Ján Langoš havaroval neďaleko Nitry. Keď mu do cesty vbehlo zviera, strhol riadenie. Našťastie zranenia, ktoré utrpel, nemali vážny charakter.
  • V júni 1999 mal nehodu známy slovenský hudobník Jožo Ráž. Ten sa vracal na svojej motorke zo štúdia, keď mu náhle do cesty vošiel svojim autom nemecký podnikateľ. Ráž utrpel vážny úraz hlavy a viaceré zlomeniny.

Nešťastné náhody sa nestávajú len „obyčajným“ ľuďom.

Je preto viac ako potrebné myslieť na zdravie seba i ostatných účastníkov cestnej premávky, nielen uzatvorením povinného zmluvného, ale i havarijného poistenia.

Potrebujete úver a nemáte čas behať po bankách? Menšie pôžičky vybavíte aj online či cez sms!

2011 - 2024 © poistenie-motorovych-vozidiel.sk