Ako si vybrať najvýhodnejšie PZP? Dodržte tieto 4 zásady!

Niektorí motoristi v otázke povinného zmluvného poistenia tápu, pretože môže byť náročné zorientovať sa v množstve ponúk. Postačuje základné PZP, alebo sa oplatí mať aj nejaké pripoistenia? Pri rozhodovaní dodržte nasledujúce zásady a najvýhodnejšie PZP si určite nájdete aj vy!

Porovnajte si ponuky od viacerých poisťovní

Keďže PZP je veľmi individuálny produkt a každý motorista zaň platí inú sumu, nedá sa úplne jasne odpovedať na otázku, ktorá poisťovňa má najlepšie ponuky. Faktom je, že produktové portfólio každého poisťovateľa je niečím zaujímavé a každý vodič má iné preferencie. Preto je dobré využiť online porovnanie cien PZP, vďaka ktorému získate prehľad o všetkých dostupných možnostiach. Možno už máte v hľadáčiku konkrétnu poisťovňu, no ponuka od úplne inej vás môže príjemne prekvapiť.

Pamätajte si, že cena nie je najdôležitejšia

Samozrejme, každého zaujíma, koľko za PZP zaplatí. No výška poistného by nemal byť jediný faktor, na základe ktorého sa rozhodnete. V realite je to často tak, že medzi dvomi ponukami môže byť cenový rozdiel minimálny, ale z hľadiska poistného krytia môžu byť veľmi odlišné. Preto sa oplatí pri výbere PZP stráviť nejaký čas a pozrieť si nielen cenu, ale aj rozsah poistného krytia, výluky z poistenia a ďalšie atribúty.

Zvážte dojednanie rôznych pripoistení

Ako sme už naznačili v predchádzajúcom bode, je dobré všímať si aj aké pripoistenia jednotlivé ponuky zahŕňajú. V súčasnosti poisťovne ponúkajú rôzne doplnkové poistenia, ktoré kryjú napríklad riziko rozbitia čelného skla, stretu so zverou, poškodenia auta pri živelnej udalosti alebo krádeže vozidla. Pripoistenia rozširujú poistnú ochranu v rámci PZP aj o krytie škôd na vlastnom aute, čo sa určite oplatí.

Prečítajte si Všeobecné poistné podmienky

Rozumieme tomu, že sa vám do čítania takýchto dokumentov nechce. Je však dôležité vedieť, za čo platíte. Vo Všeobecných poistných podmienkach nájdete všetky dôležité informácie o konkrétnom povinnom zmluvnom poistení. V prípade, že vaše PZP zahŕňa aj nejaké pripoistenia, venujte pozornosť tomu, ako majú nastavené poistné limity, rozsah a tiež výluky. V prípade, keď vám niečo nebude jasné, môžete sa obrátiť na niektorého z našich poradcov. Radi vám poradia a vysvetlia všetko, čo vás bude zaujímať.

2011 - 2024 © poistenie-motorovych-vozidiel.sk